Для ФОПів-єдинників готують нові правила обліку доходів

Облік доходів пропонують вести за типовою формою як в паперовому, так і в електронному вигляді

У Верховній Раді зареєстрували ще один законопроект, яким пропонується врегулювати питання обліку доходів фізичних осіб-підприємців (проект №3993-1).

Проектом №3993 запропоновано повернути паперову Книгу обліку для ФОПів, яку раніше скасували Законом №786.

Народні депутати вважають, що скасування з 1 січня 2021 року Книги обліку доходів для ФОП-єдинників без встановлення типової форми обліку доходів може призвести до запровадження тотального застосування РРО, розширення сфер застосування яких у попередніх роках не призвело до очікуваних результатів з детінізації такої економічної діяльності.

Законопроект №3993-1 передбачає збереження системи обліку доходів для фізичних осіб — підприємців, які є платниками єдиного податку, через ведення обліку їх доходів за типовою формою шляхом щоденного відображення отриманих доходів як в паперовому, так і в електронному вигляді, в тому числі через електронний кабінет таких платників.

Для ФОП, що будуть вести облік доходів через електронний кабінет, запроваджується новий електронний сервіс — автоматичне заповнення і перевірка в електронному кабінеті податкової декларації та після її підписання платником податку подання через електронний кабінет до контролюючого органу.