Як заповнювати платіжки для сплати податків з 5 серпня? — рекомендації від ДФС

З 5 серпня по 31 жовтня клієнти банків можуть заповнювати реквізити «Код банку» та «Рахунок» у платіжних дорученнях у будь-яких варіаціях

Національний банк України на своєму сайті нагадує, що нові рахунки банки України відкриватимуть своїм клієнтам виключно за стандартом IBAN. Вони складатимуться з 29 буквено-цифрових символів в такій послідовності:

  • код України — UA — 2 букви;
  • контрольний розряд — 2 цифри;
  • код банку — 6 цифр;
  • рахунок — довжина номера рахунку не є фіксованою (до 31.10.2019 р. — від 5 до 14 символів, з 01.11.2019 р. — від 5 до 19 символів).

З 01.11.2019 р. рахунки IBAN стануть обов’язковими для клієнтів усіх банків України при переказі коштів як в національній, так і в іноземних валютах, зокрема при трансграничних перекладах. Тобто усі переклади з 01.11.2019 р. зараховуватимуться на рахунки за стандартом IBAN.

При цьому, усі платіжні картки, емітовані банками до рахунку клієнта, залишаються дійсними і є платіжним інструментом, що дозволяє клієнтові за допомогою платіжного пристрою, зокрема, ініціювати переказ коштів з банківського рахунку.

 

Як заповнюються реквізити розрахункових документів?

1. У період з 05.08.2019 р. по 31.10.2019 р. клієнти банків в документах на переказ коштів можуть заповнювати реквізити «Код банку» і » Рахунок» у будь-яких варіаціях.

2. У документах на переказ коштів в реквізитах платника/одержувача клієнт може заповнити як пару реквізитів (номер рахунку платника/одержувача і код банку платника/одержувача), так і номер рахунку платника/одержувача за стандартом IBAN. Банк платника зобов’язаний прийняти до виконання документ на переказ коштів з реквізитами, варіації заповнення яких вибрав платник.

3. Банк одержувача коштів зобов’язаний зарахувати коштів на рахунок одержувача:

  • по парі реквізитів («Код банку» і » Рахунок») — якщо рахунку не присвоєний стандарт IBAN або платникові невідомо рахунок одержувача за стандартом IBAN; чи
  • за стандартом IBAN.

Вибрана платником варіація заповнення реквізитів не може бути основою для повернення документу на переказ коштів без виконання або для незарахування коштів на рахунок клієнта.

Системою електронних платежів НБУ в період з 05.08.2019 по 31.10.2019 р. забезпечуватиметься здійснення міжбанківського переказу коштів незалежно від варіації заповнення реквізитів.