Бухгалтерські новини: що нас чекає у квітні?

Деякі зміни вже діють відсьогодні, з 1 квітня. Це – збільшення допомоги багатодітним сім’ям, подання звітів з праці №1-ПВ, рентної плати та заборгованості до ФСС за новими формами, а також нюанси індексації зарплати.

Решта змін та подій очікують нас протягом місяця. Це, зокрема, дедлайн для сплати штрафних санкцій за непрацевлаштування інвалідів; оприлюднення деякими юрособами фінзвітності; граничний термін для повернення коштів на рахунках митниці тощо.

А наприкінці місяця, у зв’язку з Великоднем та Днем праці, будемо мати одразу 5 вихідних поспіль: з 27 квітня по 1 травня включно.

З 27 березня діють нові критерії для відбору госпсуб’єктів до плану перевірок Держпраці
27 березня офіційно опублікована та набрала чинності постанова КМУ від 06.02.2019 р. №223. Нею затверджені нові критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів від Держпраці.

Кабмін поділив ці критерії за сферами застосування:

 • охорона праці, промислова безпека, гігієна праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення;
 • зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю;
 • здійснення державного гірничого нагляду.
 • Ознаки, за якими ПН/РК не підлягатимуть моніторингу, знову зміняться
  ДФСУ оприлюднила проект постанови КМУ «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117» . Ним пропонується:

  1. внести зміни до ознаки ризиковості щодо обсягу постачання;
  2. викласти у новій редакції форму Реєстру заблокованих ПН та РК;
  3. запровадити примірну форму рішення про врахування/неврахування Таблиці даних платника ПДВ.

  Згідно з проектом, ця постанова набере чинності з дня її опублікування.

  Яких ще змін очікувати?

  • По-перше, нардепи пропонують призупинити сплату військового збору (до закінчення міжнародного аудиту «Укроборонпром» та розслідування фактів, оприлюднених у ЗМІ щодо зловживань). Про це йдеться у законопроекті №10179.
  • По-друге, індексацію планують не включати до зарплати на рівні мінімальної. Це і не тільки передбачено у законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантій забезпечення мінімальної заробітної плати та оплати праці на роботах із важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці».Інші новини
   1. У Фонді соцтраху пояснили, чому несвоєчасно фінансували лікарняні у березні. Так, подовження стандартних строків перерахування коштів відбулося через невиконання плану надходження ЄСВ та зростання витрат на матзабезпечення;
   2. Уряд ухвалив шість новацій для полегшення ведення бізнесу. Одна з найголовніших – можливість онлайн-реєстрації змін до статуту засновниками ТОВ;
   3. У нову версію «Єдиного вікна» додано оновлені форми витягу з ЄРПН та запиту на його отримання;
   4. Декларація акцизного податку зазнає змін. Мінфін оприлюднив відповідний проект змін до декларації та Порядку її заповнення. Очікується, що вони наберуть чинності вже з 1 липня 2019 року.