Які ПН та РК не будуть моніторитися ДФС? Оновлено ознаки

З 10 листопада змінилися ознаки, за якими ПН/РК підлягають моніторингу та блокуються. Набрала чинності постанова КМУ щодо змін до п. 3 Порядку №117

Кабмін постановою від 24.10.2018 р. №936 вніс зміни до пункту 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Нагадаємо, що цим пунктом визначено  ознаки, за якими ПН/РК не блокуватимуться.

Що зміниться?

По-перше, перевірка ПН/РК на відповідність ознакам, визначеним п. 3 Порядку №117, яка відбувається до проведення моніторингу, за результатами якого можливе зупинення реєстрації, не стосуватиметься РК щодо зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їхньому постачальнику (продавцю).

По-друге, значення показника D збільшується з 0,03 до 0,05 (у результаті чого, на думку ДФСУ, зменшитися можливість «прилаштування» несумлінними платниками податків до відповідного показника за рахунок сплати живих коштів до бюджету);

По-третє, у загальному обсягу постачання за поточний місяць, який має становити менше 500 тис. грн, сума такого обсягу на одного покупця не повинна перевищувати 50 тис. грн.

Коли зміни наберуть чинності?

Оскільки в тексті Постанови №936 не зазначено точної дати набрання чинності, то згідно з законодавством вона набере чинності в день її офіційного опублікування.

Офіційне опублікування відбулося у суботу, 10 листопада, в «Урядовому кур’єрі» №212/2018.

Отже, зміни чинні з 10 листопада 2018 року.