Чотири вимоги від МВФ до України

Міжнародний валютний фонд висуває 4 вимоги до України для отримання наступного траншу.

«Умовами для четвертого перегляду програми є прийняття закону про приватизацію, який забезпечить прозорий продаж держактивів, також вимогою була вже прийнята пенсійна реформа. Ми зараз оцінюємо, наскільки вона відповідає пенсійній системі», — заявив представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, передають «Українські Новини».

«Необхідно також створення антикорупційного суду і врегулювання питання з цінами на газ — та постанова, яка була прийнята в лютому урядом», — сказав він.

Також Люнгман наголосив на необхідності прийняття земельної реформи.

«Ми не відмовилися від цієї реформи. Ми вирішили її відкласти на 2018 рік для того, щоб дати час для її комплексної розробки та знаходження консенсусу в суспільстві», — додав він.

Представник МВФ зазначив, що Україна вже виконала програму на 2/3, було отримано 12,5 млрд доларів.

Серед найважливіших проведених реформ він зазначив реформу банківського сектора, введення плаваючого курсу, таргетування інфляції, створення НАБУ і реформу енергетичного сектора.

Нагадаємо, раніше Люнгман заявив, що МВФ продовжує оцінку пенсійної реформи, яка була прийнята в Україні, на предмет відповідності цільових показників програми фінансування.

Як повідомлялося, НБУ очікує надходження чергового траншу МВФ за програмою EFF у першому кварталі 2018 року, а не в кінці 2017 року, як передбачалося раніше.

Джерело: https://minfin.com.ua/ua/2017/11/03/30766224/

Фото:censor.net.ua