Школи зобов’язали опублікувати свою фінзвітність до 1 грудня

Школи зобов’язані опублікувати свою фінансову звітність за доходами і видатками до 1 грудня.

«Значна частина норм закону „Про освіту“ вже вступила в силу, зокрема школи вже зараз зобов’язані оприлюднювати фінансову звітність за фінансовими доходами і видатками установ, незалежно від того, йдеться про державні кошти, чи про благодійні внески батьків», — йдеться в повідомленні в Міносвіти.

За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, прозора фінансова звітність шкіл дасть можливість розвіяти міф, що батьки практично повністю фінансують освіту.

«Прозора фінансова звітність, по-перше, допоможе нам оцінити, скільки реально коштів зараз українське суспільство вкладає в шкільну освіту і яку частку становить цей тіньовий бюджет освіти, а по-друге, нарешті, надати нашим батькам прозору картину того, на що витрачаються їхні кошти», — зазначила вона.

Міносвіти вирішило, що фінзвітність необхідно опублікувати до 1 грудня.

«Протягом грудня потрібно провести моніторинг виконання закону. На жаль, у нас часто буває так, що якщо вимогу закону не підкріплено певною відповідальністю, вона просто не виконується. Тому було б правильно, якби ті заклади, які не виконають вимогу, були відповідальними, наприклад, керівники отримали догану», — додала міністр.

Джерело: https://minfin.com.ua/ua/2017/11/03/30757043