НБУ відреагувала на законопроекти з легалізації криптовалют

На початку жовтня депутати розробили два законопроекти, призначені для врегулювання звернення криптовалют в Україну. Національний банк вважає їх підготовкою передчасною, а самі проекти — недосконалі.
В початку цього місяця чотири депутати — Ірина Єфремова, Людмила Денисова, Ігор Котвицький, Іван Рибак і Світлана Войцеховська — зареєстрували в парламенті законопроект 7183. Крім того, документ визнає криптовалюту засобом обміну.

За ними депутат Сергій Рибалка подав свій законопроект — 7183-1. Він пропонує давати криптовалюте статус фінансової активності.

Обидва законопроекти не влаштували Національний банк.

«Розробка двох законопроектів була передчасною, і вони потребують істотного допрацювання з точки зору визначення суті криптовалют, підходів до регулювання операцій з нею, а також узгодження з чинним законодавством та Комплексною програмою розвитку фінансового сектора до 2020 року», — повідомили Міністерство фінансів у НБУ.

По утвердженню регулятора, зараз робоча група під керівництвом Міністерства фінансів при участі фінансових регуляторів та експертів працює над визначенням правового статусу криптовалют. До законопроекту депутатів ця група відносин не має.

Джерело: https://minfin.com.ua/2017/10/24/30600100/